Výhody a nevýhody cateringu

Plánujete oslavu, svadbu, firemnú akciu alebo krstiny? Ani jedna z týchto akcií sa nezaobíde bez pohostenia. Ak čakáte viac hostí, jeho príprava je náročná. Práve preto je vhodné v takom prípade hľadať iné riešenie. Vhodnou možnosťou sú cateringové služby. Aké sú ich výhody a nevýhody a prečo ich zvoliť?

Výhody cateringu

Catering vám prinesie viacero výhod. Najväčšou z nich je odbremenenie od veľkých nákupov a varenia pri príprave jedla. To oceníte hlavne pokiaľ ide o väčšiu akciu. Navariť obed pre úzky okruh známych nie je tak náročné ako zabezpečiť stravu pre 150 hostí.

Výber jedla a prispôsobenie konkrétnym požiadavkám

Cateringové služby Bratislava prinášajú zároveň široký výber jedla. Pri zostavovanú menu sa nemusíte obmedzovať len na typické jednoduché kombinácie, ako je pečené kura s ryžou. Pre cateringovú firmu nebude problém navariť aj komplikovanejšie a exotické pokrmy. Vaše menu môže obsahovať to najlepšie nielen z európskej, ale aj orientálnej alebo americkej kuchyne.

Veľkou výhodou je aj miera flexibility. Poskytovateľ sa vám bude snažiť zabezpečiť pohostenie šité na mieru vašim požiadavkám. Samozrejmosťou by malo byť aj oddelené menu pre ľudí z diétnymi potrebami.

Zaujímavý zážitok?

Áno! Z pohostenia na akcii môžete spraviť výnimočný zážitok. A to nielen vďaka dobre zostavenému, vyváženému menu, ktoré ulahodí aj tým najvyberavejším jazýčkom. Originálnym ozvláštnením podávaného jedla môže byť živé varenie. Cateringové služby Bratislava ponúkajú túto možnosť ako jeden z bonusov. Živé varenie je predvádzané profesionálnymi kuchármi s dlhoročnými skúsenosťami.

Poskytnutie inventáru

Ku každej akcii s jedlom patrí aj vybavenie miestnosti. Budete potrebovať dostatočný počet stolov, stoličiek, tanierov, pohárov… Ani to nemusíte zabezpečovať vy. Cateringy ponúkajú možnosť zapožičania inventáru priamo od nich. Všetko potrebné tak vybavíte na jednom mieste.

Prestieranie a obsluha

Cateringové služby Bratislava sa okrem jedla zameriavajú aj na prestretie stola, dekoráciu a, samozrejme, obsluhu hostí. Nemusíte si tak robiť starosti dodatočným zháňaním čašníkov alebo inej obsluhy.

Nevýhody cateringu

Ako všetky služby ponúkané na trhu, aj cateringy môžu mať svoje nevýhody. Najväčším rizikom je dodanie nekvalitne prevedeného jedla či použitie starých surovín. Problém môže nastať, ak firma nedisponuje kvalitným a správne vyškoleným personálom. Nikto predsa nechce uprostred dôležitej akcie riešiť problémy spojené s nesprávnym servírovaním a hrubým porušovaním stolovej etikety. Väčšine rizík a potencionálnych problémov sa však dá predísť výberom vhodnej firmy s dlhoročnými skúsenosťami. K dispozícii môže byť tiež ochutnávka vami vybraných chodov menu. Informovať sa môžete tiež na predchádzajúce skúsenosti zákazníkov.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *