Vyberáte dodávateľa na cateringové služby?

Zabezpečenie pohostenia pre viacerých hostí na oslavách a iných hromadných akciách je komplikované. Práve preto sa veľa organizátorov rozhodne využiť cateringové služby, ktoré tieto starosti preberú na seba. Ako však spoznať kvalitný catering? Na čo si pri výbere firmy dať pozor? Aby ste zvolili spoľahlivého dodávateľa, poradíme vám, podľa čoho ho spoznáte.

Jedlo a jeho bezpečnosť

Najdôležitejším znakom seriózneho cateringu je jeho jedlo. Spoľahlivé cateringy by mali ponúkať široký výber rôznych pokrmov. Zaskočiť ich nesmie ani požiadavka na komplikovanejšie, viacchodové pohostenie. Ich úlohou je pripraviť vám na mieru šité pokrmy. Samozrejmosťou je možnosť špeciálneho menu pre ľudí s alergiami a intoleranciami.

S jedlom priamo súvisí jeho bezpečnosť. Kvalitné cateringové služby v Bratislave, ako aj všade inde, disponujú certifikátmi z oblasti bezpečnosti potravín a hygieny. Kuchári a ostatní pracovníci, ktorí prichádzajú do kontaktu s jedlom, majú byť špeciálne vyškolení. Nutnosťou je taktiež zdravotný preukaz na prácu s potravinami.

Servis jedla a nápojov

Umením nie je len navariť, ale aj naservírovať a obslúžiť. Pri malej rodinnej oslave táto úloha nie je taká výrazná, no na svadbe s 200 ľuďmi sa stáva majstrovským dielom. Aby všetko prebehlo hladko a podľa predstáv hostiteľa, mal by s ním poskytovateľ cateringu úzko komunikovať. Chýbať nemajú ani nácviky podávania, všetky prípadné chyby je potrebné vychytať ešte pred začiatkom akcie.

Flexibilita a zákaznícky servis

Poskytovateľ cateringu pracuje pre vás a nie naopak. Nutnosťou je preto vhodná komunikácia so zákazníkom a snaha maximálne mu vyhovieť.

Podstatné detaily

Cateringy by sa mali vedieť postarať aj o dekoráciu a prestretie stola. Samozrejmosťou sú aranžmány kvetov, dekoratívne poskladané servítky a korektné prestretie. Musia ovládať všetky pravidlá etikety stolovania a brať do úvahy náboženské obmedzenia. Všetky tieto detaily spolu vytvárajú hladký celok, ktorý nemá byť narušený. Pokiaľ sa niečo zanedbá, môže to mať negatívny vplyv na priebeh celého večierka, oslavy alebo inej akcie. Cateringy musia vedieť po konzultácii s organizátorom rozoznať postavenie jednotlivých hostí a rozlíšiť tých so špeciálnymi diétnymi potrebami.

Zohraný tím

Cateringové služby v Bratislave by mali disponovať spoľahlivými manažérmi, skvelými kuchármi, čašníkmi a chýbať nesmie ani technická podpora a umývači riadu. Ak cateringový tím funguje správne vo vnútri a nechýba mu motivácia, je schopný podať dobrý výkon aj navonok.

Recenzie a tradícia

Najlepšou reklamou sú spokojní zákazníci. Práve tých by spoľahlivá firma mala mať dostatok. Veľkou výhodou sú aj dlhoročné skúsenosti v obore, ktoré svedčia o množstve skúseností.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *